تبلیغات
مطالب اینترنتی - جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور

جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور

نویسنده : نویسنده شنبه 13 خرداد 1396 01:03 ق.ظ  •   مفیدستان:

به گزارش مهر برای اولین بار حوزه سلامت و نگاه سلامت محور در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و دیدیم که طرح تحول سلامت به عنوان بزرگترین طرح ملی در حوزه اجتماعی کشور کلید خورد تا شاید مرهمی باشد بر دردهای بیماران و مشکلاتی که مردم در مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی با آنها مواجه بودند.

اجرای این طرح ملی با هدف محافظت و مراقبت از جیب بیماران در وهله اول و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها، آغاز شد و در ادامه، بسته های خدمتی دیگری نیز به آن اضافه شد تا مردم، دغدغه ای در مراجعه به بیمارستان های دولتی نداشته باشند.

پرداخت ۳ و ۶ درصدی هزینه های بستری

مهمترین موضوع و دغدغه ای که بیماران به ویژه قشر کم درآمد و محروم جامعه با آن مواجه بودند، هزینه های بیمارستانی بود. ضمن اینکه، یکی دیگر از مشکلات بیماران، ارجاع آنان برای تهیه وسایل کاملا معمولی بیمارستانی در هنگام بستری بود، بطوریکه اکثریت بیماران را به خارج از بیمارستان ها ارجاع می دادند تا خودشان وسایل مصرفی و پزشکی را تهیه کنند.

با اجرای طرح تحول سلامت، حالا سهم پرداختی روستاییان در هنگام بستری ۳ درصد و شهری ها ۶ درصد است. یعنی اینکه، بیماران با حداقل هزینه پرداختی از بیمارستان ترخیص می شوند و این مسئله، آرزوی دیرینه بیماران بوده است.

مردم نگران پول بیمارستان نیستند

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، با استناد به مشکلات مردم تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، گفته است که طرح تحول سلامت اجرا شد تا مردم، فرش زیرپای خودشان را برای تهیه پول درمان نفروشند.

وی به هزینه های درمانی مردم در دولت یازدهم اشاره و تاکید کرد: مردم بهتر از هر کسی در این مورد اطلاع دارند و تصدیق می کنند که هزینه های درمانی آنها در دولت یازدهم به شدت کاهش پیدا کرد، ۱۱ میلیون نفر بیمه شدند و مردم مناطق روستایی و شهری در مراجعه به بیمارستان های دولتی به ترتیب ۳ و ۶ درصد پرداخت می کنند.

هاشمی تصریح کرد: در گذشته هر سال ۷۰۰ هزار نفر به دلیل هزینه های درمانی، زیرخط فقر می رفتند و حاضر بودند برای درمان، فرش زیرپای خود را بفروشند اما دولت در سه سال گذشته، هزاران میلیارد تومان پرداخت کرد تا مردم از جیب خود پرداخت نکنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدواریم طرح تحول سلامت با قوت و قدرت در دولت آینده نیز ادامه یابد و مجلس شورای اسلامی نیز همانند سال های اخیر از آن حمایت کند تا بتوانیم در سال های آینده، شاهد نظام سلامت کارآمد باشیم.

ترویج زایمان طبیعی

دکتر اعظم سادات موسوی رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری ایران، ترویج زایمان طبیعی و افزایش کیفیت سلامت مادر و کودک را از فواید اجرای طرح تحول سلامت عنوان کرد و گفت: آنچه به عنوان چالش در حوزه سلامت و بهداشت در جامعه وجود داشت، این بود که تا قبل از دولت یازدهم مردم کمتر از دفترچه بیمه استفاده می کردند و این موضوع روزبه روز کمرنگ تر می شد. در عرض ۲۵ سال گذشته ارائه خدمات دولتی در بخش بهداشت و درمان کاهش یافته بود. به طوری که مردم تصور می کردند، دفترچه بیمه کارکرد مفید و ثمربخشی ندارد.

وی افزود: تامین تجهیزات و دارو در داخل بیمارستان نیز از نقاط عطف طرح تحول سلامت بود. چراکه در حال حاضر بیمار برای تهیه ملزومات خود به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شود. قبل از طرح تحول، بیمار برای اینکه جراحی یا بستری شود، تجهیزات مورد نیاز خود مانند پروتزها و پانسمان ها و دیگر ملزومات را خودش تهیه می کرد، که باعث سرگردانی بیماران و یا همراهان آنها می شد. اما با اجرای این طرح بیمارستان ها ملزم شدند تا تمامی لوازم، داروها و تجهیزات مورد نیاز بیماران را در اختیار آنها قرار بدهند.

رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری ایران، گفت: طرح تحول سلامت شامل برنامه ای در راستای سیاستهای جمعیتی بود که براساس آن زایمان طبیعی رایگان شد و تلاش های زیادی نیز درجهت ترویج زایمان طبیعی صورت گرفت. در ابتدا چالش های زیادی در فرهنگ عمومی وجود داشت و مادران باردار راضی به انجام زایمان طبیعی نبودند اما درحال حاضر آمار زایمان طبیعی در قشر تحصیلکرده نیز افزایش پیدا کرده است.

کاهش واردات تجهیزات پزشکی

دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو، معتقد است که با اجرای طرح تحول سلامت، دسترسی مردم به خدمات سلامت افزایش پیدا کرده و قیمت این قبیل ملزومات نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به ایجاد بازار خرید ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دارو و تجهیزات پزشکی از شرکت های دانش بنیان، اظهارکرد: بیمارستان های دولتی قدرت خرید بالایی دارند و وزارت بهداشت، دستورالعمل هایی صادر کرده است و این بیمارستان ها موظفند، تجهیزات داخلی را خریداری کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان واردات تجهیزات پزشکی در سال های گذشته، متغیر و بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. هزینه ارزی تجهیزات پزشکی وارداتی در سال ۹۵، با کاهش ۳۵ درصدی نسبت به سال های گذشته داشته است. بسیاری از لوازم پزشکی وارداتی را با قیمت کمتری نسبت به سه تا چهار سال قبل می خریم.

انتظار مردم از دولت دوازدهم

حالا که انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید، موضوع برنامه ها و اولویت های دولت آینده در دستور کار قرار دارد. جایی که طرح تحول سلامت، یکی از دغدغه های مردم و بیمارانی است که توان مالی برای رفتن به بیمارستان ها را ندارند و می خواهند که دولت از آنها حمایت کند. از همین رو، موضوع ادامه اجرای طرح تحول سلامت، می تواند مهم ترین اولویت دولت آینده باشد و خیلی شفاف و صریح، موضع خودش را در تدوام این طرح ملی اعلام کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سلامت نیوزسلامت ،سلامت نیوز،سلامتی،مرجع اخبار سلامت،اخبار سلامت،پایگاه اطلاع رسانی سلامت درمان خارش ناحیه تناسلی در زنان سلامت نیوزمطالب مرتبط جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور هشدار نسبت به الف باهنر شاید رئیس‌جمهور بیشتر از یک دوره …باهنر شاید رئیس‌جمهور بیشتر از یک دوره نتواند ادامه دهداحمدی‌نژاد در سال ۸۴ رأی الف سلامتفلج خواب درصد کمی از مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، اما این شرایط می تواند برای آخرین اخبار ایران و جهان اخرین اخبار ایراناخرین اخبار ایران خودرواخرین اخبار ایران و امریکااخرین اخبار جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور نظام نظام سلامت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور درمانی مردم در دولت یازدهم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور آفتاب جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت الف جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور نظام نظام سلامت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور مردمازرئیسجمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور الف انتظارات مردم از دولت آینده جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور مردم از رئیس جمهور در سلامت رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت

مطلب جایگاه سلامت در دولت دوازدهم/انتظار مردم از رئیس جمهور در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :جایگاه سلامت در دولت دوازدهم/انتظار مردم از رئیس جمهور
http://mofidestan.ir/%d8%ac%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b8%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b1/

آخرین ویرایش: - -

سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 05:16 ب.ظ
Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam feedback?

If so how do you protect against it, any plugin or
anything you can recommend? I get so much lately it's
driving me crazy so any support is very much appreciated.
سه شنبه 21 فروردین 1397 05:37 ق.ظ
Have been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:58 ب.ظ
Have been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 04:41 ب.ظ
If you have ever been impressed by an internet site and questioned what makes
it so lovely, interactive and engaging than the reply may..
شنبه 18 فروردین 1397 01:25 ب.ظ
This design is incredible! You obviously know how to keep a reader entertained.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my
own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
شنبه 18 فروردین 1397 08:13 ق.ظ
I believe I happened to be lacking a small amount of Rachel Berry this
episode.
جمعه 17 فروردین 1397 10:23 ب.ظ
He took over mere months following the currency markets and financial destabilization in 2008.
جمعه 17 فروردین 1397 08:51 ب.ظ
They do look very good and cubic zirconia’s will also be used on rings and pendants.
You never deal with artificial diamonds or diamond simulants.
سه شنبه 14 فروردین 1397 03:10 ق.ظ
An alloy is a metallic which is a combination of the dear steel and different metals.
Most items are carved in Asia or the Caribbean.
دوشنبه 13 فروردین 1397 06:33 ب.ظ
These are often comprised of silicone, and bear a slogan akin to ‘make poverty historical past’ or ‘help the aged’.
دوشنبه 13 فروردین 1397 04:50 ب.ظ
There are some very proficient artists finding their forte in designing jewellery with their very own specific signature.
دوشنبه 13 فروردین 1397 04:19 ب.ظ
Lisa Lubar, GM, artistic merchandising, states this season's
artistic treat adopted a conventional xmas theme.
دوشنبه 13 فروردین 1397 01:11 ب.ظ
We still have actually 5 months to get before I am due and so they have actually hired my
replacement. on Google. Plus my own personal websites are no.
دوشنبه 13 فروردین 1397 01:03 ب.ظ
One: Loss of self-confidence and self-confidence - Whenever you are
constantly being pay or mistreated, you begin to trust your issue lies with you.
دوشنبه 13 فروردین 1397 12:21 ب.ظ
Glass is a tremendous substance and one among
my favourite mediums. New York was the venue of this primary prestigious course.
یکشنبه 5 فروردین 1397 02:37 ق.ظ
That is a very good tip especially to those new to the blogosphere.
Brief but very precise information… Many thanks for sharing this one.
A must read article!
جمعه 3 فروردین 1397 05:56 ق.ظ
I got what you mean, thank you for posting.
Woh I am glad to find this site.
جمعه 3 فروردین 1397 05:10 ق.ظ
Que Comer Na Dieta de Pequeno Carboidrato?
سه شنبه 17 بهمن 1396 12:51 ب.ظ
I'm now not certain where you are getting your info, however great topic.
I needs to spend a while studying more or working out more.
Thank you for great information I used to be looking for
this info for my mission.
جمعه 6 بهمن 1396 05:20 ب.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New
York or Los Angeles, which means you be able to travel at no cost when you get in the finals.
These guides let you practice when you are prepared and still have
the time for it to do so. The first lesson you should learn using your online course is how to
read chord charts.
پنجشنبه 21 دی 1396 04:45 ق.ظ
You can even replace your preferred MP3 music with your to
ensure if you live regarding the gym, you possibly can still understand interesting points
through the book or listen on the docs from perform which you
should examine. A model with 3 CCD carries a sensor that covers each
of the different colors (Red, Green, and Blue) producing
superior color reproduction. Instead of enjoying
karaoke parties, you are able to always consider the music that will create your personal song, by plugging it to your TV sets.
پنجشنبه 30 آذر 1396 09:03 ب.ظ
The camera could make the brightest of scenes seem like it turned out taken during an eclipse.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. Here you'll be able to shop by theme or browse a complete range of themes if you are sill unsure on the to base the party.
شنبه 25 آذر 1396 05:49 ب.ظ
The camera will make the brightest of scenes seem like it had been taken during an eclipse.
It took about 3 months to learn what along with the raucous, discordant
(to my ears) "melody. Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always make music that will create your own personal song, by plugging it to your TV sets.
دوشنبه 20 آذر 1396 02:02 ب.ظ
Now that you be familiar with video editing and the what exactly you
need you are prepared to start the journey of amateur filmmaker to professional
director. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. You need a special connector typically referred to as a Fire wire or sometimes known as a possible IEEE 1394 high band connector.
چهارشنبه 15 آذر 1396 04:23 ب.ظ
The camera will make the brightest of scenes look like it
turned out taken during an eclipse. Contestants worldwide will record songs independently, or synergy into virtual bands of a couple of musicians, and compete for $5600 in prizes.
This can be very advantageous to you personally just like you are a fast
learner, with just an endeavor, you could possibly learn all you
could desired to simply and free.
یکشنبه 12 آذر 1396 07:15 ق.ظ
As a result of their hard work, Positive View's events have received coverage
from several global television networks and still have recently been streamed for online viewing.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. You need a special connector typically known as a Fire wire or known as an IEEE 1394 high band connector.
جمعه 10 آذر 1396 02:57 ب.ظ
Wow, stunning portal. Thnx ...
دوشنبه 6 آذر 1396 10:06 ق.ظ
The camera will make the brightest of scenes look like it was taken during an eclipse.

These guides let you practice when you are ready and still
have the time for you to do so. Painting is an authentic gift for the endurance and utility.
یکشنبه 5 آذر 1396 08:28 ب.ظ
Great internet website! It looks very good!
Sustain the excellent job!
یکشنبه 5 آذر 1396 05:34 ب.ظ
Maintain the good job and generating the crowd!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30