تبلیغات
مطالب اینترنتی - جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور

جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور

نویسنده : نویسنده شنبه 13 خرداد 1396 12:03 ق.ظ  •   مفیدستان:

به گزارش مهر برای اولین بار حوزه سلامت و نگاه سلامت محور در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و دیدیم که طرح تحول سلامت به عنوان بزرگترین طرح ملی در حوزه اجتماعی کشور کلید خورد تا شاید مرهمی باشد بر دردهای بیماران و مشکلاتی که مردم در مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی با آنها مواجه بودند.

اجرای این طرح ملی با هدف محافظت و مراقبت از جیب بیماران در وهله اول و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها، آغاز شد و در ادامه، بسته های خدمتی دیگری نیز به آن اضافه شد تا مردم، دغدغه ای در مراجعه به بیمارستان های دولتی نداشته باشند.

پرداخت ۳ و ۶ درصدی هزینه های بستری

مهمترین موضوع و دغدغه ای که بیماران به ویژه قشر کم درآمد و محروم جامعه با آن مواجه بودند، هزینه های بیمارستانی بود. ضمن اینکه، یکی دیگر از مشکلات بیماران، ارجاع آنان برای تهیه وسایل کاملا معمولی بیمارستانی در هنگام بستری بود، بطوریکه اکثریت بیماران را به خارج از بیمارستان ها ارجاع می دادند تا خودشان وسایل مصرفی و پزشکی را تهیه کنند.

با اجرای طرح تحول سلامت، حالا سهم پرداختی روستاییان در هنگام بستری ۳ درصد و شهری ها ۶ درصد است. یعنی اینکه، بیماران با حداقل هزینه پرداختی از بیمارستان ترخیص می شوند و این مسئله، آرزوی دیرینه بیماران بوده است.

مردم نگران پول بیمارستان نیستند

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، با استناد به مشکلات مردم تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، گفته است که طرح تحول سلامت اجرا شد تا مردم، فرش زیرپای خودشان را برای تهیه پول درمان نفروشند.

وی به هزینه های درمانی مردم در دولت یازدهم اشاره و تاکید کرد: مردم بهتر از هر کسی در این مورد اطلاع دارند و تصدیق می کنند که هزینه های درمانی آنها در دولت یازدهم به شدت کاهش پیدا کرد، ۱۱ میلیون نفر بیمه شدند و مردم مناطق روستایی و شهری در مراجعه به بیمارستان های دولتی به ترتیب ۳ و ۶ درصد پرداخت می کنند.

هاشمی تصریح کرد: در گذشته هر سال ۷۰۰ هزار نفر به دلیل هزینه های درمانی، زیرخط فقر می رفتند و حاضر بودند برای درمان، فرش زیرپای خود را بفروشند اما دولت در سه سال گذشته، هزاران میلیارد تومان پرداخت کرد تا مردم از جیب خود پرداخت نکنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدواریم طرح تحول سلامت با قوت و قدرت در دولت آینده نیز ادامه یابد و مجلس شورای اسلامی نیز همانند سال های اخیر از آن حمایت کند تا بتوانیم در سال های آینده، شاهد نظام سلامت کارآمد باشیم.

ترویج زایمان طبیعی

دکتر اعظم سادات موسوی رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری ایران، ترویج زایمان طبیعی و افزایش کیفیت سلامت مادر و کودک را از فواید اجرای طرح تحول سلامت عنوان کرد و گفت: آنچه به عنوان چالش در حوزه سلامت و بهداشت در جامعه وجود داشت، این بود که تا قبل از دولت یازدهم مردم کمتر از دفترچه بیمه استفاده می کردند و این موضوع روزبه روز کمرنگ تر می شد. در عرض ۲۵ سال گذشته ارائه خدمات دولتی در بخش بهداشت و درمان کاهش یافته بود. به طوری که مردم تصور می کردند، دفترچه بیمه کارکرد مفید و ثمربخشی ندارد.

وی افزود: تامین تجهیزات و دارو در داخل بیمارستان نیز از نقاط عطف طرح تحول سلامت بود. چراکه در حال حاضر بیمار برای تهیه ملزومات خود به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شود. قبل از طرح تحول، بیمار برای اینکه جراحی یا بستری شود، تجهیزات مورد نیاز خود مانند پروتزها و پانسمان ها و دیگر ملزومات را خودش تهیه می کرد، که باعث سرگردانی بیماران و یا همراهان آنها می شد. اما با اجرای این طرح بیمارستان ها ملزم شدند تا تمامی لوازم، داروها و تجهیزات مورد نیاز بیماران را در اختیار آنها قرار بدهند.

رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری ایران، گفت: طرح تحول سلامت شامل برنامه ای در راستای سیاستهای جمعیتی بود که براساس آن زایمان طبیعی رایگان شد و تلاش های زیادی نیز درجهت ترویج زایمان طبیعی صورت گرفت. در ابتدا چالش های زیادی در فرهنگ عمومی وجود داشت و مادران باردار راضی به انجام زایمان طبیعی نبودند اما درحال حاضر آمار زایمان طبیعی در قشر تحصیلکرده نیز افزایش پیدا کرده است.

کاهش واردات تجهیزات پزشکی

دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو، معتقد است که با اجرای طرح تحول سلامت، دسترسی مردم به خدمات سلامت افزایش پیدا کرده و قیمت این قبیل ملزومات نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به ایجاد بازار خرید ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دارو و تجهیزات پزشکی از شرکت های دانش بنیان، اظهارکرد: بیمارستان های دولتی قدرت خرید بالایی دارند و وزارت بهداشت، دستورالعمل هایی صادر کرده است و این بیمارستان ها موظفند، تجهیزات داخلی را خریداری کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان واردات تجهیزات پزشکی در سال های گذشته، متغیر و بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. هزینه ارزی تجهیزات پزشکی وارداتی در سال ۹۵، با کاهش ۳۵ درصدی نسبت به سال های گذشته داشته است. بسیاری از لوازم پزشکی وارداتی را با قیمت کمتری نسبت به سه تا چهار سال قبل می خریم.

انتظار مردم از دولت دوازدهم

حالا که انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید، موضوع برنامه ها و اولویت های دولت آینده در دستور کار قرار دارد. جایی که طرح تحول سلامت، یکی از دغدغه های مردم و بیمارانی است که توان مالی برای رفتن به بیمارستان ها را ندارند و می خواهند که دولت از آنها حمایت کند. از همین رو، موضوع ادامه اجرای طرح تحول سلامت، می تواند مهم ترین اولویت دولت آینده باشد و خیلی شفاف و صریح، موضع خودش را در تدوام این طرح ملی اعلام کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سلامت نیوزسلامت ،سلامت نیوز،سلامتی،مرجع اخبار سلامت،اخبار سلامت،پایگاه اطلاع رسانی سلامت درمان خارش ناحیه تناسلی در زنان سلامت نیوزمطالب مرتبط جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور هشدار نسبت به الف باهنر شاید رئیس‌جمهور بیشتر از یک دوره …باهنر شاید رئیس‌جمهور بیشتر از یک دوره نتواند ادامه دهداحمدی‌نژاد در سال ۸۴ رأی الف سلامتفلج خواب درصد کمی از مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، اما این شرایط می تواند برای آخرین اخبار ایران و جهان اخرین اخبار ایراناخرین اخبار ایران خودرواخرین اخبار ایران و امریکااخرین اخبار جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور نظام نظام سلامت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور درمانی مردم در دولت یازدهم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور آفتاب جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت الف جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور نظام نظام سلامت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور مردمازرئیسجمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور الف انتظارات مردم از دولت آینده جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور مردم از رئیس جمهور در سلامت رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت

مطلب جایگاه سلامت در دولت دوازدهم/انتظار مردم از رئیس جمهور در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :جایگاه سلامت در دولت دوازدهم/انتظار مردم از رئیس جمهور
http://mofidestan.ir/%d8%ac%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b8%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b1/

آخرین ویرایش: - -

سه شنبه 17 بهمن 1396 12:51 ب.ظ
I'm now not certain where you are getting your info, however great topic.
I needs to spend a while studying more or working out more.
Thank you for great information I used to be looking for
this info for my mission.
جمعه 6 بهمن 1396 05:20 ب.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New
York or Los Angeles, which means you be able to travel at no cost when you get in the finals.
These guides let you practice when you are prepared and still have
the time for it to do so. The first lesson you should learn using your online course is how to
read chord charts.
پنجشنبه 21 دی 1396 04:45 ق.ظ
You can even replace your preferred MP3 music with your to
ensure if you live regarding the gym, you possibly can still understand interesting points
through the book or listen on the docs from perform which you
should examine. A model with 3 CCD carries a sensor that covers each
of the different colors (Red, Green, and Blue) producing
superior color reproduction. Instead of enjoying
karaoke parties, you are able to always consider the music that will create your personal song, by plugging it to your TV sets.
پنجشنبه 30 آذر 1396 09:03 ب.ظ
The camera could make the brightest of scenes seem like it turned out taken during an eclipse.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. Here you'll be able to shop by theme or browse a complete range of themes if you are sill unsure on the to base the party.
شنبه 25 آذر 1396 05:49 ب.ظ
The camera will make the brightest of scenes seem like it had been taken during an eclipse.
It took about 3 months to learn what along with the raucous, discordant
(to my ears) "melody. Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always make music that will create your own personal song, by plugging it to your TV sets.
دوشنبه 20 آذر 1396 02:02 ب.ظ
Now that you be familiar with video editing and the what exactly you
need you are prepared to start the journey of amateur filmmaker to professional
director. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. You need a special connector typically referred to as a Fire wire or sometimes known as a possible IEEE 1394 high band connector.
چهارشنبه 15 آذر 1396 04:23 ب.ظ
The camera will make the brightest of scenes look like it
turned out taken during an eclipse. Contestants worldwide will record songs independently, or synergy into virtual bands of a couple of musicians, and compete for $5600 in prizes.
This can be very advantageous to you personally just like you are a fast
learner, with just an endeavor, you could possibly learn all you
could desired to simply and free.
یکشنبه 12 آذر 1396 07:15 ق.ظ
As a result of their hard work, Positive View's events have received coverage
from several global television networks and still have recently been streamed for online viewing.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. You need a special connector typically known as a Fire wire or known as an IEEE 1394 high band connector.
جمعه 10 آذر 1396 02:57 ب.ظ
Wow, stunning portal. Thnx ...
دوشنبه 6 آذر 1396 10:06 ق.ظ
The camera will make the brightest of scenes look like it was taken during an eclipse.

These guides let you practice when you are ready and still
have the time for you to do so. Painting is an authentic gift for the endurance and utility.
یکشنبه 5 آذر 1396 08:28 ب.ظ
Great internet website! It looks very good!
Sustain the excellent job!
یکشنبه 5 آذر 1396 05:34 ب.ظ
Maintain the good job and generating the crowd!
یکشنبه 28 آبان 1396 07:01 ب.ظ
Zufaellig bin ich auf eurem Portal gelandet und muss sagen, dass mir diese vom Design und den Informationen richtig
gut gefaellt.
جمعه 26 آبان 1396 08:07 ب.ظ
As a result of their work, Positive View's events have received
coverage from the 3 global television networks and possess been streamed for online viewing.

It took about three months to understand the text
as well as the raucous, discordant (to my ears) "melody. This can be very advantageous to you personally just like you are a fast learner, with just an endeavor, you might learn whatever you wished to simply and free.
سه شنبه 23 آبان 1396 06:34 ق.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see essentially the
most awe inspiring reality show series ever, called
Front Sight Challenge. Warrior bands moved south and east on the rich pickings of the peoples
whom they had traded with. Now you've taken that all-important starting
point and are looking over this report about games
and social network, you're within the unique and privideged position to be amongst a small
grouping of pioneering entreprenuers who may have learned about this and so are taking affirmative action.
دوشنبه 22 آبان 1396 05:36 ب.ظ
you are actually a excellent webmaster. The web site loading velocity is incredible.

It kind of feels that you are doing any unique trick.
In addition, The contents are masterpiece. you've done a magnificent job in this matter!
یکشنبه 7 آبان 1396 11:43 ب.ظ
Right away I am going away to do my breakfast,
afterward having my breakfast coming again to read more news.
جمعه 28 مهر 1396 05:50 ق.ظ
Awesome postings, Cheers.
جمعه 24 شهریور 1396 03:49 ب.ظ
It has in no way been easier to judge between the transportation services, as all consumer
opinions and testimonials are gathered in identical see as a
service to you to pick the best. Levant bad calibre and as a culminate wretched endure by means of consulting any rewording website reviews.
Entirely written testimonials choice example you during the approach of selecting the united and but
change waiting that will in good shape your needs.
دوشنبه 20 شهریور 1396 06:28 ب.ظ
I would like to thank you for the efforts you've put in penning this blog.
I'm hoping to view the same high-grade blog posts from you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has inspired me to get
my own website now ;)
جمعه 17 شهریور 1396 06:24 ب.ظ
I for all time emailed this website post page to all my contacts, since if like to read it
after that my friends will too.
چهارشنبه 15 شهریور 1396 03:06 ق.ظ
First off I want to say fantastic blog! I had a quick question in which I'd like to
ask if you do not mind. I was interested to find out how you
center yourself and clear your mind prior to writing. I have had a hard time clearing my
mind in getting my thoughts out there. I do take pleasure
in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes
are generally lost just trying to figure out how to begin. Any recommendations or hints?
Appreciate it!
شنبه 11 شهریور 1396 05:34 ق.ظ
Informative article, totally what I wanted to find.
دوشنبه 6 شهریور 1396 06:48 ق.ظ
Hi it's me, I am also visiting this website on a regular basis, this website is actually fastidious and the viewers are actually sharing good thoughts.
جمعه 3 شهریور 1396 06:34 ب.ظ
I am curious to find out what blog system you have been working with?
I'm experiencing some minor security problems with my latest site and I'd
like to find something more risk-free. Do you have any suggestions?
جمعه 3 شهریور 1396 06:28 ق.ظ
Ԝould Becoming A Freelance Paraleɡal Be A Good Option For You?
پنجشنبه 5 مرداد 1396 09:39 ب.ظ
If you wish for to grow your know-how just keep visiting this web site and be updated
with the newest news posted here.
پنجشنبه 5 مرداد 1396 05:23 ق.ظ
Hello my friend! I want to say that this post is awesome,
great written and come with almost all important infos.
I would like to peer more posts like this .
پنجشنبه 5 مرداد 1396 12:38 ق.ظ
Please let me know if you're looking for a article author for your weblog.
You have some really good posts and I think I would be
a good asset. If you ever want to take some of the load
off, I'd absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
Please shoot me an e-mail if interested. Thanks!
جمعه 30 تیر 1396 06:57 ق.ظ
Effectivelʏ, what does God like?? Lee added. ?I mean, we like cookies and cartoons
and toys, hokwever what kіnd of things are enjoyaЬle for God??
It ԝas a question that for a minute Mommy and Dɑddy needed to think about.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر