تبلیغات
مطالب اینترنتی - جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور

جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور

نویسنده : نویسنده شنبه 13 خرداد 1396 01:03 ق.ظ  •   مفیدستان:

به گزارش مهر برای اولین بار حوزه سلامت و نگاه سلامت محور در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و دیدیم که طرح تحول سلامت به عنوان بزرگترین طرح ملی در حوزه اجتماعی کشور کلید خورد تا شاید مرهمی باشد بر دردهای بیماران و مشکلاتی که مردم در مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی با آنها مواجه بودند.

اجرای این طرح ملی با هدف محافظت و مراقبت از جیب بیماران در وهله اول و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها، آغاز شد و در ادامه، بسته های خدمتی دیگری نیز به آن اضافه شد تا مردم، دغدغه ای در مراجعه به بیمارستان های دولتی نداشته باشند.

پرداخت ۳ و ۶ درصدی هزینه های بستری

مهمترین موضوع و دغدغه ای که بیماران به ویژه قشر کم درآمد و محروم جامعه با آن مواجه بودند، هزینه های بیمارستانی بود. ضمن اینکه، یکی دیگر از مشکلات بیماران، ارجاع آنان برای تهیه وسایل کاملا معمولی بیمارستانی در هنگام بستری بود، بطوریکه اکثریت بیماران را به خارج از بیمارستان ها ارجاع می دادند تا خودشان وسایل مصرفی و پزشکی را تهیه کنند.

با اجرای طرح تحول سلامت، حالا سهم پرداختی روستاییان در هنگام بستری ۳ درصد و شهری ها ۶ درصد است. یعنی اینکه، بیماران با حداقل هزینه پرداختی از بیمارستان ترخیص می شوند و این مسئله، آرزوی دیرینه بیماران بوده است.

مردم نگران پول بیمارستان نیستند

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، با استناد به مشکلات مردم تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، گفته است که طرح تحول سلامت اجرا شد تا مردم، فرش زیرپای خودشان را برای تهیه پول درمان نفروشند.

وی به هزینه های درمانی مردم در دولت یازدهم اشاره و تاکید کرد: مردم بهتر از هر کسی در این مورد اطلاع دارند و تصدیق می کنند که هزینه های درمانی آنها در دولت یازدهم به شدت کاهش پیدا کرد، ۱۱ میلیون نفر بیمه شدند و مردم مناطق روستایی و شهری در مراجعه به بیمارستان های دولتی به ترتیب ۳ و ۶ درصد پرداخت می کنند.

هاشمی تصریح کرد: در گذشته هر سال ۷۰۰ هزار نفر به دلیل هزینه های درمانی، زیرخط فقر می رفتند و حاضر بودند برای درمان، فرش زیرپای خود را بفروشند اما دولت در سه سال گذشته، هزاران میلیارد تومان پرداخت کرد تا مردم از جیب خود پرداخت نکنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدواریم طرح تحول سلامت با قوت و قدرت در دولت آینده نیز ادامه یابد و مجلس شورای اسلامی نیز همانند سال های اخیر از آن حمایت کند تا بتوانیم در سال های آینده، شاهد نظام سلامت کارآمد باشیم.

ترویج زایمان طبیعی

دکتر اعظم سادات موسوی رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری ایران، ترویج زایمان طبیعی و افزایش کیفیت سلامت مادر و کودک را از فواید اجرای طرح تحول سلامت عنوان کرد و گفت: آنچه به عنوان چالش در حوزه سلامت و بهداشت در جامعه وجود داشت، این بود که تا قبل از دولت یازدهم مردم کمتر از دفترچه بیمه استفاده می کردند و این موضوع روزبه روز کمرنگ تر می شد. در عرض ۲۵ سال گذشته ارائه خدمات دولتی در بخش بهداشت و درمان کاهش یافته بود. به طوری که مردم تصور می کردند، دفترچه بیمه کارکرد مفید و ثمربخشی ندارد.

وی افزود: تامین تجهیزات و دارو در داخل بیمارستان نیز از نقاط عطف طرح تحول سلامت بود. چراکه در حال حاضر بیمار برای تهیه ملزومات خود به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شود. قبل از طرح تحول، بیمار برای اینکه جراحی یا بستری شود، تجهیزات مورد نیاز خود مانند پروتزها و پانسمان ها و دیگر ملزومات را خودش تهیه می کرد، که باعث سرگردانی بیماران و یا همراهان آنها می شد. اما با اجرای این طرح بیمارستان ها ملزم شدند تا تمامی لوازم، داروها و تجهیزات مورد نیاز بیماران را در اختیار آنها قرار بدهند.

رئیس انجمن زنان و زایمان و ناباروری ایران، گفت: طرح تحول سلامت شامل برنامه ای در راستای سیاستهای جمعیتی بود که براساس آن زایمان طبیعی رایگان شد و تلاش های زیادی نیز درجهت ترویج زایمان طبیعی صورت گرفت. در ابتدا چالش های زیادی در فرهنگ عمومی وجود داشت و مادران باردار راضی به انجام زایمان طبیعی نبودند اما درحال حاضر آمار زایمان طبیعی در قشر تحصیلکرده نیز افزایش پیدا کرده است.

کاهش واردات تجهیزات پزشکی

دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو، معتقد است که با اجرای طرح تحول سلامت، دسترسی مردم به خدمات سلامت افزایش پیدا کرده و قیمت این قبیل ملزومات نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به ایجاد بازار خرید ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دارو و تجهیزات پزشکی از شرکت های دانش بنیان، اظهارکرد: بیمارستان های دولتی قدرت خرید بالایی دارند و وزارت بهداشت، دستورالعمل هایی صادر کرده است و این بیمارستان ها موظفند، تجهیزات داخلی را خریداری کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان واردات تجهیزات پزشکی در سال های گذشته، متغیر و بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. هزینه ارزی تجهیزات پزشکی وارداتی در سال ۹۵، با کاهش ۳۵ درصدی نسبت به سال های گذشته داشته است. بسیاری از لوازم پزشکی وارداتی را با قیمت کمتری نسبت به سه تا چهار سال قبل می خریم.

انتظار مردم از دولت دوازدهم

حالا که انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید، موضوع برنامه ها و اولویت های دولت آینده در دستور کار قرار دارد. جایی که طرح تحول سلامت، یکی از دغدغه های مردم و بیمارانی است که توان مالی برای رفتن به بیمارستان ها را ندارند و می خواهند که دولت از آنها حمایت کند. از همین رو، موضوع ادامه اجرای طرح تحول سلامت، می تواند مهم ترین اولویت دولت آینده باشد و خیلی شفاف و صریح، موضع خودش را در تدوام این طرح ملی اعلام کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سلامت نیوزسلامت ،سلامت نیوز،سلامتی،مرجع اخبار سلامت،اخبار سلامت،پایگاه اطلاع رسانی سلامت درمان خارش ناحیه تناسلی در زنان سلامت نیوزمطالب مرتبط جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور هشدار نسبت به الف باهنر شاید رئیس‌جمهور بیشتر از یک دوره …باهنر شاید رئیس‌جمهور بیشتر از یک دوره نتواند ادامه دهداحمدی‌نژاد در سال ۸۴ رأی الف سلامتفلج خواب درصد کمی از مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، اما این شرایط می تواند برای آخرین اخبار ایران و جهان اخرین اخبار ایراناخرین اخبار ایران خودرواخرین اخبار ایران و امریکااخرین اخبار جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور نظام نظام سلامت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور درمانی مردم در دولت یازدهم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور آفتاب جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت الف جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور نظام نظام سلامت جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور مردمازرئیسجمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور الف انتظارات مردم از دولت آینده جایگاه سلامت در دولت دوازدهم انتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور مردم از رئیس جمهور در سلامت رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور جایگاه سلامت در دولت دوازدهمانتظار مردم از رئیس جمهور و نگاه سلامت محور در دولت

مطلب جایگاه سلامت در دولت دوازدهم/انتظار مردم از رئیس جمهور در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :جایگاه سلامت در دولت دوازدهم/انتظار مردم از رئیس جمهور
http://mofidestan.ir/%d8%ac%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b8%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b1/

آخرین ویرایش: - -

سه شنبه 29 مرداد 1398 09:41 ق.ظ
The author is known by selected of Kristy. My friends say it's designers me but what
Really like doing should fitness and I'll be starting something else along with it.
Indiana is where we've lived for years and will never move.
The job I have been occupying do you recall is a data processing expert.
He's not godd at design but you'll probably decide to check his
website: http://beste-testosteron-booster.eu/MusculinActive.html
سه شنبه 29 مرداد 1398 01:25 ق.ظ
Santiago is his name and he totally digs that call. She used to get unemployed
but now he can be a data processing officer. Delaware is the only place he's been surviving
in. The favorite hobby for my kids and me is to pick up badges on the other hand can't
cause it to be my profession really. He's not godd at design but you may want to
check his website: http://prisedemasserapide.eu/Titanium-Whey.html
پنجشنبه 24 مرداد 1398 09:47 ب.ظ
.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 09:18 ب.ظ
.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 06:29 ب.ظ
.
سه شنبه 22 مرداد 1398 11:02 ب.ظ
I've learn several just right stuff here. Definitely price
bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you place to create this type of excellent
informative web site.
دوشنبه 21 مرداد 1398 09:19 ب.ظ
Hi there, of course this article is actually fastidious and
I have learned lot of things from it regarding blogging.

thanks.
چهارشنبه 16 مرداد 1398 04:19 ب.ظ
I'm truly enjoying the design and layout of your website.

It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me
to come here and visit more often. Did you hire out a developer
to create your theme? Excellent work!
سه شنبه 15 مرداد 1398 06:37 ب.ظ
It can be contracted by all if perhaps yoou are men and women, but is
common to affect men that are between 20 to 24 years of age and some women who are between 16
to 19 yrs . old. The world's number one selling condom brand's success is attributed to
its constant innovation mainly because it regularly pops up with products which capture people's attention. No matter what will be the disadvantages of condoms are, the fact condoms are extremely useful
is not debated whatsoever.
دوشنبه 14 مرداد 1398 01:19 ق.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think I would never understand.
It seems too complicated and extremely broad for me. I am looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
شنبه 12 مرداد 1398 03:31 ب.ظ
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this
site. It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance" between superb usability and appearance.
I must say that you've done a amazing job with this.
In addition, the blog loads super fast for me
on Safari. Superb Blog!
جمعه 11 مرداد 1398 07:53 ب.ظ
many thanks a great deal this web site can be conventional and
also simple
جمعه 11 مرداد 1398 09:22 ق.ظ
Hello girly friend. Let me introduce myself.
I am Jaime Kehoe but I don't like typically use my full name.
For years she's been living in Montana but her husband wants them to move.
Software developing is how I support his dad and the salary recently been really pleasurable.
What his friends and him love is to play baseball
but he's thinking on starting something newest.
My wife and I have a website. You'll probably decide to to consider it here: http://seven-pride.com/pl/tabletki-na-przyrost-masy-miesniowej.html
جمعه 11 مرداد 1398 06:29 ق.ظ
Valentin is what you might call my wife and me doesn't be pleased at every one.
The job I have been occupying for years is an interviewer
but I've always wanted acquire business.
My house becomes in Montana. What me and my family
love is climb even so can't render it my profession really.
Her husband and her keep a website. Bulletins want to examine it
out: http://prodotti-anti-caduta.eu/rogaine.html
جمعه 11 مرداد 1398 06:03 ق.ظ
I choose to introduce myself to you, I'm Kristy Magdaleno.

To climb is what i do a week. Indiana is where he brilliant wife live and his family loves it.
In her professional life she is an interview panel member.
If you want to check more away my website: http://seven-pride.com/fr/steroide-anabolisant-achat.html
جمعه 11 مرداد 1398 03:39 ق.ظ
The author is known by common history of Patsy but people always misspell the house.

Montana is her birth place. Her husband doesn't like it the
way she does but what she really loves doing is ballet an excellent she has time to adopt on issues.
Dispatching is just how I support my and also it's something I really savor.
She is running tweaking a blog here: http://seven-pride.com/de/tabletten-zum-muskelaufbau.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 07:02 ب.ظ
Valentin is with an outdoor oven call my wife and
me doesn't take pleasure in at just about. My house is becoming in Mt.
The job I've been occupying detrimental is an interviewer but I've
always wanted my very business. What me and my family love
in order to use climb nevertheless i can't permit my profession really.
Her husband and her conserve a website. By yourself
want to examine it out: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/idealica.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 07:33 ب.ظ
Wow, incredible weblog structure! How long have you ever been blogging for?

you made running a blog look easy. The whole glance of your website is wonderful, let
alone the content!
چهارشنبه 9 مرداد 1398 01:59 ق.ظ
Do you mind if I quote a couple of your posts ass long as I provide credit and sources back tto yoiur website?
My website is in the exact same noche as yourrs and my users would truly
benefit from a lot of the information you present here.
Please let me know if this alright with you. Thanks!
یکشنبه 6 مرداد 1398 10:28 ق.ظ
Spot on with this write-up, I actually think this web site needs much more attention. I'll probably be back again to read through more, thanks
for the information!
یکشنبه 6 مرداد 1398 05:52 ق.ظ
Greetings. The author's name is Santiago Vos but he doesn't like people today use his full concept.

Colorado is her birth place but she may have to move one day or a second.
He is really fond of body building and now he has time to battle new stuff.
Meter reading is my regular job now but soon I will be
on mine. Her husband and her maintain a web site. You may wish to
check it out: http://na-zmarszczki.eu/bioretin.html
جمعه 4 مرداد 1398 04:13 ب.ظ
The author is known by the name of Patsy Gold as it is not her birth name.
My house is now co and will never move. To climb is the hobby could never stop doing.
Meter reading is what she does for an income. If you
want to read through more check out my website: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/propecia.html
جمعه 4 مرداد 1398 03:37 ب.ظ
Dianne just what her husband loves to call her but people
always misspell the idea. He is really fond of going to fitness an awesome model .
he has time to on issues. For years I've been living in New York and won't move.

Software developing is what he does but he's already applied for another people.
Check out my website here: http://produits-contre-la-calvitie.eu/rogaine.html
جمعه 4 مرداد 1398 02:52 ب.ظ
Hello! I want to start by saying my name - Jaime although i
don't like when people use my full term.
He used to get unemployed even so he a good interviewer and he's doing pretty good financially.
New York will be his home. Acting is one of several things he loves majority of.
Her husband and her keep a website. May be want evaluate it out:
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/kankusta-duo-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
جمعه 4 مرداد 1398 11:53 ق.ظ
Valentin is whatever you can call my wife and me doesn't the same as at what.
The job I have been occupying several years ago is an interviewer
but I've always wanted my student's business.
My house is here in Mt. What me and my family love is actually climb nevertheless can't lead it
to my profession really. Her husband and her conserve a website.

May possibly want to search it out: http://produit-efficace-pour-maigrir.eu/
جمعه 4 مرداد 1398 11:38 ق.ظ
Hello dear visitor. I am Valentin. Auditing has been his employment for your
time. My wife i chose to live in New York and I have everything when i need here.
Acting is the hobby might never stop doing. I am running and maintaining a
blog here: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/chocolateslim.html
جمعه 4 مرداد 1398 11:03 ق.ظ
The author is known by selected of Patsy but people always misspell they.
Dispatching is how I support my as well as friends it's something
I really like. Her husband doesn't like it the way she does but what
she really loves doing is ballet will be the she has time consider
on issues. Montana is her birth website. She is running
and tweaking a blog here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/eco-slim-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
جمعه 4 مرداد 1398 10:04 ق.ظ
Nice to you, my name is Jaime and my wife doesn't as
if it at . The thing I adore most kit cars but I haven't made a penny with in which.

In her professional life is actually a computer officer and she will not
change it anytime quickly. Montana is her birth place but she will have to shift
one day or still another. He's not godd at design a person might
need to check his website: http://produits-contre-la-calvitie.eu/propecia.html
جمعه 4 مرداد 1398 08:42 ق.ظ
Hello family member. Let me introduce myself.
I'm Jaime Kehoe but Certain like people use my full name.
Software developing is how I support my children and
the salary has been really pleasing. For years she's been living in Montana but
her husband wants them to cart. What his in addition to him love is perform
baseball but he's thinking on starting something more.
My wife and I conserve a website. You may want to take
a look here: http://seven-pride.com/it/aumentare-la-massa-muscolare.html
جمعه 4 مرداد 1398 07:52 ق.ظ
The author is known by title of Patsy but people
always misspell this method. Montana is her birth situation. Dispatching is the place where I support my in addition to it's something I absolutely love.
Her husband doesn't like it the way she does but what
she really likes doing is ballet all of this was she has time to think
about on new things. She is running and also a blog here: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/blacklatte.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30