تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب مرداد 1396

بهترین ماشین مجازی برای ویندوز؛ VirtualBox یا VMware؟

نویسنده : نویسنده دوشنبه 30 مرداد 1396 09:10 ب.ظ  •   


بهترین ماشین مجازی برای ویندوز؛ VirtualBox یا VMware؟

خبرگزاری آریا – اگر پیش از این تا به حال تجربه کار با دستگاه های مجازی یا همان Virtual Machine ها را نداشته اید، باید بدانید که آن ها در نگاه اول می توانند گیج کننده باشند و با وجود مزایای متعدد ممکن است به همین خاطر سمت شان نروید. البته این مسئله به کارکرد سخت ماشین های مجازی بر نمی گردد.
بلکه علت اصلی، عدم آشنایی خیلی ها با ماشین های مجازی بوده که فوبیای استفاده از این اپ ها را به جان کاربران انداخته است. در صورتی که آن ها ضمن سادگی، دارای کاربردهای مختلفی هستند. ماشین های مجازی دو قابلیت مهم دارند. یکی اینکه به واسطه این برنامه ها می توانید یک سیستم عامل دیگر را به صورت مجازی روی سیستم عامل تان اجرا کنید.
همچنین یکی دیگر از کاربردهای ماشین های مجازی این است که توانایی اجرای برنامه هایی که برای یک سیستم خاص طراحی نشده اند را فراهم می کنند. مثلا کافیست روی مک خود یک ماشین مجازی نصب کرده و به کمک آن از نرم افزارهای مختص ویندوز استفاده کنید. اما آشنایی با ماشین های مجازی تنها یک طرف قضیه است.
بخش دوم ماجرا اینجاست که از کدام استفاده کنیم. برای مطلب پیش رو تصمیم گرفتیم روی دو تا از معروف ترین برنامه های Virtual Machine به نام های VirtualBox و VMware Workstation Player دست گذاشته و مقایسه ای بین آن ها انجام بدهیم. بنابراین اگر تمایلی برای استفاده از ماشین های مجازی پیدا کردید، مقایسه پیش رو را از دست ندهید.
قیمت
در حالی که VMware Workstation Player و VirtualBox هر دو رایگان هستند اما تجربه ثابت کرده که گاهی اوقات هزینه هایی که باید برای دسترسی داشتن به بعضی قابلیت ها بدهید بیش از یک برنامه پولی است. هسته اصلی برنامه VirtualBox تحت لیسانس GPLv2 بوده و از طرفی نرم افزاری متن باز به حساب می آید.
اما «بسته های اضافه شونده» تحت لیسانس Oracle هستند و تنها برای مطالب آموزشی، اهداف بازاریابی یا کارهای خاصی می توان به صورت رایگان از آن ها استفاده کرد. در آن سوی میدان VMware Workstation خودش دارای دو نسخه رایگان و پولی است که VMware Workstation Player را می توانیم ورژن رایگان VMware Workstation Pro بنامیم.
این نسخه از برنامه بیشتر برای سازمان های غیرانتفاعی، مدارس، دانش آموزان یا استفاده های خانگی کاربرد دارد. اما اگر می خواهید استفاده تجاری یا حرفه ای از VMware Workstation داشته باشید، باید حتما ورژن Pro را بگیرید. برای کاربران مبتدی نسخه رایگان هر دو برنامه برای انجام کارهایی که در ابتدای مطلب گفتیم کفایت می کند.
راحتی هنگام استفاده

برای مقایسه، نویسنده وب سایت Makeuseof تصمیم گرفت تا نسخه 0.4.1 سیستم عامل Elementary را روی هر دو برنامه نصب کرده و اجرا کند. VirtualBox دارای بخش Setup Wizard [اطلاعاتی که نیاز دارید را می دهد] بوده و پیش از راه اندازی [بسته به سیستم تان] پیشنهاد می دهد که چه مقدار از رم و حافظه باید استفاده شود.
راه اندازی ماشین مجازی با VirtualBox هم به سادگی کلیک کردن روی دکمه استارت و طی کردن مراحلی هست که هنگام نصب بقیه برنامه ها انجام می دهید. بعد از چند دقیقه می توانید از ماشین مجازی که نصب کرده اید به راحتی استفاده نمایید.

Setup Wizard مربوط به VMware Workstation حتی کاربردی تر است و بعضی اطلاعاتی که تازه بعد از نصب VirtualBox متوجه می شوید [مثلا چه تعداد از هسته های سی پی یو به سیستم مجازی اختصاص داده خواهد شد] را می توانید از همان ابتدای نصب ببینید.
اما برخلاف VirtualBox که پیش از راه اندازی برای مقدار رم و حافظه به مخاطبینش پیشنهاداتی می دهد، VMware Workstation دارای این قابلیت نبوده و به همین خاطر ابتدای نصب آن ممکن است شک و تردیدهایی داشته باشید. با این وجود رابط کاربری VMware Workstation به نسبت ساده تر است و مطمئناً با این برنامه راحت تر ارتباط برقرار می کنید.
عملکرد

VirtualBox یکی از آهسته ترین برنامه های ماشین مجازی است. ولی اگر بخواهیم منصف باشیم، به صورت کلی اجرای ماشین های مجازی باید روی کامپیوترهای قوی صورت بگیرد. عمل مجازی سازی به خودی خود کند بوده و اگر رایانه قدرتمندی داشته باشید متوجه سرعت کم VirtualBox نمی شوید.
در آن طرف VMware Workstation Player پرفورمنس خیلی خوبی دارد. نویسنده Makeuseof هنگامی که یک سیستم عامل مجازی را روی هر دو نرم افزار، آن هم با یک سخت افزار یکسان نصب کرد متوجه شد که VMware بدون هیچگونه تردیدی سرعتی به مراتب بهتر از VirtualBox دارد.

بنابراین اگر دارای یک سیستم متوسط هستید یا تصمیم دارید روزانه وقت زیادی را صرف ماشین های مجازی بکنید، طبیعتا VMware Workstation Player با سرعت خوبش گزینه به مراتب بهتری برای شما به شمار می رود. در غیر این صورت می توانید نیم نگاهی هم به VirtualBox داشته باشید.
سازگاری و پایداری
یکی دیگر از کاربردهای جالب ماشین های مجازی این است که به کاربران اجازه می دهند تا یک کلون [نمونه مشابه] از سیستم عامل های موجود ساخته و آن را به صورت مجازی روی بقیه کامپیوترها اجرا کنند. مثلا برنامه نویس ها می توانند محیط توسعه دهنده لینوکس خود را کلون کرده و با راه اندازی آن روی ویندوز، ادامه کارشان را انجام دهند.
اما برای این ویژگی، ماشین های مجازی باید ابتدا از سیستم عامل هایی که می خواهید پشتیبانی کنند. اگر در بخش «عملکرد» VMware توانست گوی رقابت را از VirtualBox بدزدد، اینجا جایی است که VirtualBox به سادگی می تواند بر رقیب خود پیروز شود.
با VirtualBox می توانید یک ماشین مجازی ساخته، اصطلاحا از آن Snapshot بگیرید [بازی های ویدیویی را ببینید، وقتی سیو می کنید می توانید از همان جا بازی را ادامه دهید. Snapshot عملکردی مشابه دارد]، دیتاهای مجازی را انتقال دهید و به راحتی آن را روی یک کامپیوتر دیگر اجرا کنید.
متأسفانه Snapshot و قابلیت ساخت کلون در نسخه رایگان VMware موجود نیستند. با این وجود، هنگامی که حرف از «پایداری» به میدان می آید دوباره VMware خودش را نشان می دهد. وقتی از VirtualBox استفاده می کنید، شاهد باگ و گلیچ های مختلفی هستید. ولی از سوی دیگر VMware ثبات بیشتری داشته و این مشکلات در آن خیلی کم به چشم می آیند.
بقیه قابلیت ها
اگر همچنان نسبت به استفاده از یکی از نرم افزار ها دو دل هستید، ویژگی های پایین که به نوعی قابلیت های کلیدی هر دو برنامه به شمار می روند می توانند به شما در انتخاب بین VirtualBox یا VMware Workstation کمک کنند.
مزیت های VirtualBox
Snapshotsوقتی یک Snapshot می گیرید، همه حالت یک ماشین مجازی در لحظه سیو شده و آن را می توانید به کامپیوتر دیگری انتقال دهید، مشابه مکانیزم سیو کردن در بازی های ویدیویی. این ویژگی تنها در نسخه پولی VMware موجود است.
Extension Packبه کمک بسته اضافه شونده VirtualBox توانایی اضافه کردن ویژگی های مختلفی همانند پشتیبانی از یو اس بی 2 و 3، رمزگذاری دیسک های مجازی و قابلیت های دیگری را دارید.
مزیت های VMware
Encrypted Virtual Machines
VMware دارای قابلیت رمزگذاری ماشین های مجازی است. یعنی در صورت گذاشتن کد، تنها در صورتی می توانید از آن ها استفاده کنید که رمز را داشته باشید. همچنین می توانید محدودیت گذاشته و توانایی ویرایش ماشین مجازی را از کاربر سلب کنید.
ویژگی های مشترک
اشتراک گذاری فایل هااین ویژگی به شما اجازه می دهد تا دیتا را بین دو سیستم عامل به اشتراک بگذارید.
به اشتراک گذاشتن انتقال داده هاجدا از به اشتراک گذاری فایل ها، حتی می توانید فایل ها را کشیده و بین سیستم عامل مهمان و میزبان جا به جا کنید. جدا از این، قابلیت کپی کردن در کلیپ بورد روی یکی و انتقال آن روی دیگری را هم دارید.
حالت Seamless [برای VirtualBox] و حالت Unity برای [VMware]این امکان را به شما می دهد تا همزمان از دو سیستم عامل استفاده کنید.
VirtualBox در برابر VMware؛ برنده کدام است؟
احتمالا با خواندن مطلب متوجه شده اید که هیچکدام از برنامه ها دارای برتری مطلق نسبت به یکدیگر نبوده و هر کدام بسته به کارایی شان می توانند انتخاب شوند. اگر برای تان قیمت مهم بوده، برنامه ای می خواهید که سازگاری زیادی با بقیه سیستم عامل ها داشته باشد یا حتی به نرم افزارهای متن باز اهمیت می دهید، بهترین گزینه VirtualBox است.
دلیل این تصمیم نیز مشخص است؛ همانطور که گفتیم برخی از قابلیت های موجود در VirtualBox در ماشین مجازی VMware پولی بوده و برای داشتن آن ها باید دست به جیب شوید. اما اگر نگران هزینه نیستید، یک کامپیوتر رده متوسط دارید و همچنین سرعت و عملکرد برنامه برای تان مهم است، VMware گزینه بهتری برای شما خواهد بود.لینک منبع

مطلب بهترین ماشین مجازی برای ویندوز؛ VirtualBox یا VMware؟ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :بهترین ماشین مجازی برای ویندوز؛ VirtualBox یا VMware؟
http://mofidestan.ir/2017/08/21/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d9%85%d8%a7%d8%b4%d9%8a%d9%86-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%8a-%d9%88%d9%8a%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2%d8%9b-virtualbox-%d9%8a%d8%a7-vmware/

آخرین ویرایش: - -

طرز تهیه و پخت کتلت شکم پر

نویسنده : نویسنده چهارشنبه 25 مرداد 1396 02:05 ق.ظ  •   

 طرز تهیه و پخت کتلت شکم پر

طرز تهیه و پخت کتلت شکم پر

 

در این مطلب به شما آموزش درست کردن یک کتلت خوشمزه شکم پرشده را می دهیم

مواد لازم برای کتلت شکم پر :

سیب زمینی پخته و رنده شده ۴ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
نمک و فلفل و ادویه به مقدار لازم
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
زرشک یک سوم لیوان
پیاز ۱ عدد
جعفری خرد شده ۳ قاشق

طرز تهیه کتلت شکم پر :

 

پیاز را نگینی خرد می کنیم و تفت می دهیم تا طلایی شود. زردچوبه و گوشت و نمک و ادویه و فلفل را اضافه می کنیم. وقتی خوب گوشت تفت خورد، زرشک شسته شده را اضافه می کنیم و در آخر، جعفری را می ریزیم و حرارت را خاموش می کنیم.

زرده های تخم مرغ را با سیب زمینی رنده شده و نمک و فلفل خوب مخلوط می کنیم.

از مواد به اندازه یک نارنگی برمی داریم و کف دست باز می کنیم و از مواد گوشتی داخل آن می ریزیم و جمع می کنیم و در دست فرم می دهیم.

سپس در سفیده تخم مرغ زده شده، می غلتانیم و در روغن داغ سرخ می کنیم.

حرارت متوسط رو به بالا باشد، چون مواد پخته شده است و فقط نیاز به سرخ شدن دارد.

من داخل قالب سیلیکونی دونات سایز متوسط درست کردم. به این ترتیب که مواد سیب زمینی را یک لایه به کمک قیف داخل قالب ریختم و بعد مواد گوشتی و سپس یک لایه دیگر مواد سیب زمینی. بعد از اینکه قالب ها به این ترتیب پر شدن برای یکی دو ساعت درون فریزر گذاشتم تا خودش را بگیرد و فرم دونات پیدا کند. بعد از این مدت، کتلت های دوناتی شکل را، از قالب ها جدا کردم و درون سفیده و کنجد زدم. درون روغنم کمی زردچوبه هم زدم. با این مقدار ۶ عدد کتلت دوناتی سایز متوسط داد و مواد گوشتی هم زیاد آمد که برای مصرف لازانیا یا میکر کنار گذاشتم.

درصورتیکه مواد سیب زمینی را دو برابر کردید، نیازی نیست مواد گوشتی را بیشتر درست کنید.

 

 

The post طرز تهیه و پخت کتلت شکم پر appeared first on جذاب.


لینک منبع و پست :طرز تهیه و پخت کتلت شکم پر
http://www.jazzaab.net/%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d9%88-%d9%be%d8%ae%d8%aa-%da%a9%d8%aa%d9%84%d8%aa-%d8%b4%da%a9%d9%85-%d9%be%d8%b1.html

آخرین ویرایش: - -

موهایمان را چگونه خشک کنیم که وز نشود؟

نویسنده : نویسنده سه شنبه 10 مرداد 1396 10:31 ب.ظ  •   

راه های خشک کردن مو

موهایمان را چگونه خشک کنیم که وز نشود؟

خشک کردن مو مخصوصا برای افرادی که از موهای بلندی برخوردار هستند، کار سختی است، که اگر درست و اصولی انجام نشود، منجر به ایجاد موخوره و وز کردن مو می شود.

اولا اگر موهایتان چرب نیست، بهتر است هفته ای دو بار آنها را خیس کرده و شامپو کنید، البته این به معنی این نیست که حمام نروید، می توانید در هنگام حمام و برای خیس نشدن موهایتان از کلاه پلاستیکی استفاده کنید.

برای داشتن موهایی آراسته و زیبا و نرم و لطیف، باید موهایتان را جوری خشک کنید که وز نکند و لطافتش را حفظ کند.

اولین و بهترین راه برای این که مطمئن شوید هیچ گونه آسیبی به موی شما نمی رسد و زیبا می ماند این است که بگذارید در هوای آزاد خشک شود و به هیچ وجه از ابزار گرما دهنده مثل سشوار یا اتو مو استفاده نکنید و در حالتی که مویتان خیس است شروع به حالت دادن آن بکنید و در صورت لزوم از سشوار در پایین ترین دمایش استفاده کنید تا مویتان حالتی کلی بگیرد

بلافاصله بعد از حمام موی خود را با حوله به آرامی بمالید تا هرگونه آب اضافی از روی آن خشک شود. به هیچ وجه نیاز نیست حوله را به صورت ناگهانی و یا با حرکات تند و خشن روی سرتان بمالید. خشک کردن مو با حوله کاری زمان بر و آرام است.

یکی دیگر از راه های خشک کردن مو، اعمال کردن کرم های ضد حرارت به مو است. این کرم ها جلوی خشکی ناگهانی و ضعیف شدن ریشه مو را می گیرد. لازم است تا این کرم را در حالت تر روی موی خود اعمال کنید.

شاید اگر مانند مادربزرگ هایمان، بعد از حمام یک روسری سرمان کنیم، بتوانیم از وز کردن مو در هنگام خشک شدنش، جلوگیری کنیم.

اگر موهایتان خیلی خیس باشند کار خشک کردن آن‌ها زمان بیشتری می‌برد. اگر سشوار کشیدن مو طولانی شود آسیب بیشتری به موهای شما وارد خواهد شد. سعی کنید در ابتدا قبل از سشوار کشیدن بیشتر آب موهای خود را بگیرید اما این کار را آرام انجام دهید. اگر حوله‌ی شما زیاد خشن و زبر باشد می‌تواند باعث موخوره شود. برای موهای آسیب‌دیده یا حتی سالم شما الیاف سازنده‌ی حوله می‌تواند زیادی خشن باشد.

راهی عالی برای اطمینان از سریع تمام شدن خشک کردن مو این است که موهای خود را دسته‌بندی کنید. دسته‌بندی موها برای دو چیز خوب است: خشک کردن مو و حالت دادن به آن. اگر دسته‌های موهای شما زیاد بزرگ باشند و سشوار نتواند حرارت خود را به همه‌ی موها برساند در نهایت تنها موهایی وز کرده خواهید داشت که هنوز زیاد خوب خشک نشده‌اند. همچنین آسیب به موها را نیز در نظر بگیرید. باید مطمئن شوید دسته‌های انتخابی شما به اندازه‌ی کافی کوچک هستند تا بتوان سریع آن‌ها را خشک کرد و آسیبی به موها نرساند.

راه های خشک کردن مو

استفاده از تنظیمات سشوار

سشوار شما به این دلیل تنظیمات مختلفی دارد که همه‌ی موها یکسان نیستند. دمای بیشتر برای موهای کلفت تر و دمای کمتر برای موهای نازک و شکننده است. اگر هنوز هم از تنظیمات درست استفاده نمی‌کنید ممکن است در نهایت به موهایی کدر و بدحالت برسید و یا حتی بدتر از آن.

افرادی که موهایی آسیب‌دیده دارند توجه داشته باشند که موها به آسانی می‌شکنند. مو درخشش خود را از دست می‌دهد. موها مجعد و غیرقابل‌کنترل شده و حالت نمی‌گیرند. در برخی موارد آسیب به بخش اصلی مو حتی می‌تواند منجر به ریزش مو شود. همه‌ی این‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که شما از حرارت زیاد روی موهای خود استفاده می‌کنید.

نوک سشوار را به صورت مورب به سمت پایین موهای خود بگیرید تا جریان هوا را سر شما متمرکزشده و زمان خشک شدن موها کاهش یابد .اما اگر این بخار گرم بسیار نزدیک به موهای شما باشد می‌تواند باعث آسیب‌های شدید به مو شود. نزدیک نگه‌داشتن سشوار به موها برای زمان طولانی باعث می‌شود موها به تدریج سرخ شده و پوست سر بسوزد. همچنین باعث آسیب‌های دائمی به فولیکول‌های مو شده و نتیجه‌ی آن ریزش مو و پیدایش الگوهای طاسی در سر خواهد بود.

نکات زیر را رعایت کنید:

1) از درجه حرارت کم و سرعت ملایم استفاده شود. حرارت بیش از 50 درجه باعث آسیب رسیدن به موها می‌شود.

2) سشوار باید از فاصله دور (حداقل در فاصله 6 تا 12 سانتی‌متری) گرفته شود.

3) جریان هوا از سطح موها گذرانده شود و به پوست سر و ریشه موها مستقیما دمیده نشود. دقت کنید یک دسته مو بیش از چند ثانیه هوا نخورد و جای آن به طور مکرر عوض شود. موها به طور کامل خشک نشود زیرا برای اینکه مو نرم و قابل انعطاف باشد نیاز به مقداری رطوبت دارد.

4) در مورد موهای آسیب دیده باید احتیاط بیشتری صورت گیرد و ضمن استفاده از حالت دهنده مو، از درجه کم سشوار استفاده شود.

شاید اگر مانند مادربزرگ هایمان، بعد از حمام یک روسری سرمان کنیم، بتوانیم از وز کردن مو در هنگام خشک شدنش، جلوگیری کنیم.

منبع: تبیان

 

The post موهایمان را چگونه خشک کنیم که وز نشود؟ appeared first on جذاب.


لینک منبع و پست :موهایمان را چگونه خشک کنیم که وز نشود؟
http://www.jazzaab.net/%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%ae%d8%b4%da%a9-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85-%da%a9%d9%87-%d9%88%d8%b2-%d9%86%d8%b4%d9%88%d8%af%d8%9f.html

آخرین ویرایش: - -